Вінок шани - Кобзареві




Велике ім’я  Тараса Григоровича Шевченка
        Усiм вiдомо, що 2014 рiк оголошено Роком Т.Г. Шевченка. Чимало сказано й написано про Великого Кобзаря – поета, письменника, драматурга, художника.
        Тарас Григорович Шевченко став  для українського народу прикладом для наслідування. Він став « людиною, яка була доброю для рідного народу та злою для нещирих ворогів». І справді, Шевченко дуже любив  українцiв , він возвеличував  їх у своїх творах, можливо, саме за це, вони йому віддячили. На сьогодні відомо безліч закладів, підприємств, організацій, які з гордістю носять велике звання Тараса Григоровича Шевченка. Серед найвідоміших такi заклади: Київський національний університет , Інститут літератури  НАН України, Військовий інститут Київського національного університету , Луганський національний університет , Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут , Міжнародний форум навчальних закладів , Чернігівський національний педагогічний університет , Київський національний університет культури і мистецтв , Державне підприємство "Харківський приладобудівний завод"  .
       Київський національний університет імені Тараса Шевченка – це класичний університет дослідницького типу, що засновано у 1834 році.  Основним завданнями його є навчально-виховна, науково-дослідницька та інноваційна діяльність. Високий статус   університету  підтверджується численними науковими здобутками вчених.
      Інститут лiтератури  імені Тараса Шевченка з 1933 року  було передано  у відання Академії наук і реорганізувалося під назвою Науково-дослідний інститут  імені Тараса Шевченка (з 1994 року — це  Інститут літератури імені  Т. Г. Шевченка НАН України). З 1991 року установу очолює академік НАН України Микола Григорович Жулинський. До головних досягнень Інституту слід віднести підготовку та видання повних зібрань творів класиків української літератури  (Т. Г. Шевченка — у 12 томах, І. Я. Франка — у 50 томах, а також Г. Сковороди, Лесі Українки, М. Рильського, П. Тичини, О. Гончара та багатьох інших). Підготовлено кілька видань історії української літератури. Сьогодні найґрунтовнішою з них залишається «Історія української літератури» у 8 томах, видана у 60-х роках. Установа робить вагомий внесок і в освітню галузь України. За програмами, підручниками, посібниками, хрестоматіями, що були підготовлені співробітниками Інституту, навчаються школярі та студенти країни.
      Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка   — міжвідомчий багатопрофільний навчальний підрозділ вищого навчального закладу. Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка готує фахівців iз повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших військових формувань. Курсанти проходять підготовку у відповідних інститутах і на факультетах Київського  національного  університету  імені Тараса Шевченка.  
       На  честь   Великого  Кобзаря встановлено дуже багато пам’ятників, які дають змогу кожному українцеві не забувати про нього.
      Думаю, що Тарас Григорович Шевченко назавжди залишиться в наших серцях, адже задля цього він пройшов довгий і тернистий шлях. Тож бережімо нашу націю та вшановуймо Шевченка!


Тарас Шевченко - взірець українського патріотизму
      Велика Британія — країна Шекспіра,  Іспанія — батьківщина Сервантеса,  Німеччина — край, що дав світові Гете, Росія — це насамперед  Пушкін. Уособлення  України — Тарас Шевченко. Переконана, наш Тарас  явив  людям силу думки і духу, провістив неминучий розквіт і перемогу добра.   Незабутній Остап Вишня писав про Шевченка: «Досить було однієї  людини, щоб врятувати  цілий народ, націю. Це велике багатство нашого народу, коли одна людина підставляє свої могутні плечі під цілий народ. Який же він могутній, наш народ. Умирав уже, царі  його подавлювали, а він узяв та й дав Шевченка. І ожив народ...»  І це правда!
            Хочеться наголосити, що діяльність і творчість Т.Г.Шевченка творять цілу епоху в інтелектуальному, культурному, національно-визвольному розвитку України. Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле, надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух, пам΄ять.  Безперечно,  Шевченко для нас більше, ніж великий поет, він -  національний пророк. Через твори Кобзаря у всіх поколінь його нащадків формується світосприйняття загальнолюдських цінностей, бо центральні образи творів – Любов, Істина, Воля, Добро, Мати, Україна. Із його полум΄яних творів  увесь світ дізнався, що є така   країна – Україна, з її чудовим, добрим, роботящим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.  Т.Г.Шевченко, і ви зі мною погодитеся, підніс українську мову, поезію до світового рівня. Він був поетом, якого ми до того не мали: поетом для всіх, поетом гноблених, але не скорених. Усе своє життя великий поет не тільки  пропагував культ славетного минулого України, а й збуджував зацікавленість і любов до всього національного, українського.  
          Одним словом, твори Шевченка  мали  і мають  надзвичайний вплив на поширення національної свідомості й народолюбних ідей серед українського громадянства, а це говорить про те, що Тарас Шевченко- взірець українського патріотизму! 



На харківській висотці намалювали найбільший у світі портрет Шевченка. Портрет Кобзаря, намальований на житловому сімнадцятиповерховому будинку по проїзду Садовому, 30, увійшов до Книги рекордів України. Загальна площа зображення склала понад 500 квадратних метрів.
Пам'ятник Тарасові Григоровичу Шевченку в Харкові — пам'ятник українському поетові, письменнику, митцю і мислителю. Він є одним із символів міста, визначною міською монументальною пам'яткою. Цей монумент вважається одним із найкращих пам'ятників Тарасові Шевченку у світі.